تستسترون سايپيونات testosterone cypionate

سايپيونات يكي از انواع تستسترون با عملكرد بالا در بدن مي باشد . اين نوع تستسترون در دنيا بيشتر از ساير تستسترون ها استفاده مي شود و قدرت بيشتري نسبت به تستسترون انانتات يا همان دپوت مي دهد و از لحاظ رديابي شدن در تست هاي كنترل دوپينگ از طريق خون كم خطر ترين نوع تستسترون مي باشد و رديابي آن از طريق ادرار 3 ماه و از طريق خون بسيار مشكل مي باشد .
اين تستسترون معمولا با داروهاي ديگر مانند استن مكزيكي تركيب ميشود و جواب بهتري ميدهد . اما به طور جداگانه هم ميتوان براي افزايش قدرت و حجم از اين دارو استفاده كرد . موثر ترين دوز مصرفي اين دارو 300 تا 2000 ميليگرم در هفته مي باشد . كه البته براي حرفه اي ها توصيه ميشود . اما بهتر است افراد آماتور در دوز هاي 200 تا 600 ميليگرم استفاده كنند .

دوز مصرف : 300-2000 ميليگرم در هفته
ماندگاري در تست هاي كنترل دوپينگ : 3 ماه
زمان فعاليت دارو در بدن : 15-16 روز
[/code]


RE: استروئیدهای تزریقی - Perspolis -

سوستانون sustanon

اين دارو استرئيدي بسيار پر طرفدار در بين حرفه اي ها مي باشد و از تركيب 4 نوع تستسترون ساخته شده است كه در كنار هم بسيار عملكرد خوبي دارند . اين دارو در خون فعاليت بالايي دارد . اين دارو هم در افزايش قدرت و هم در افزايش حجم بسيار موثر مي باشد . كمترين دوزي كه باعث تاثير سوستانون مي باشد 250 تا 500 ميلي گرم در هر 10 روز مي باشد . چون دوره اثر بخشي سوستانون نسبت به ساير تستسترون ها نظير سايپيونات و انانتات كه نياز به تزريق هفتگي دارد بيشتر بوده و در مبتديان نيازي به تزريق هر هفته نمي باشد و به عقيده بسياري از كارشناسان تزريق هر 10 روز يك بار سوستانون نيز خالي از تاثير نمي باشد و همچنين اين داروي تركيبي عوارض جانبي كمتري نسبت به خيلي از استرئيد ها دارد از اين رو يك تركيب معجزه آسا مي باشد .
همچنين گفته مي شود سوستانون كمتر به غدد داخلي آسيب مي زند و ترشح آنتي بادي هاي بدن كه در مقابل مصرف داروهاي خارجي در بدن ترشح مي شود كمتر است به طوريكه در مورد سوستانون مي توان گفت كه عوارضي ندارد يا عوارض آن بسيار نا چيز است . در دوره هاي حجم مصرف هم زمان سوستانون با داروهاي خوراكي مثل وينسترول و آناوار (اكس اندرلون) تاثير خوبي دارد و مصرف هم زمان با اين داروها نيز عوارض جانبي كمي دارد .
سوستانون در آمپول هاي 250 ميلي گرمي در بازار موجود مي باشد و از تركيب 4 نوع تستسترون زير ساخته شده است :
تستسترون پريپيونات 30 ميلي گرم + تستسترون فنيل پريپيونات 60 ميلي گرم + تستسترون ايسوكاپروات 60 ميلي گرم + تستسترون دكانوات 100 ميلي گرم

كه در مورد تركيب بالا گفته شده كه موثر ترين داروي تركيبي مي باشد و پس از شروع دوره تا يك ماه پس از تزريق در بدن فعال باقي مي ماند و 3 ساعت پس از تزريق آن اثر آن را مي توان حس كرد . كه اين اثر به خاطر تستسترون پريپيونات موجود در آن مي باشد . بهتر است از اين دارو به خاطر افزايش فشار خون به هيچ عنوان بعد از ساعت 7 بعد ظهر استفاده نشود . چون شما در زمان افزايش فشار خون خواب هستيد و امكان افزايش فشار خون ناگهاني و در نتيجه سكته قلبي در اين زمان بيشتر است .
تستسترون فنيل پريپيونات و ايزو كاپريت موجود در دارو تا 3 هفته در خون باقي مانده و باعث اثر بخشي دراز مدت اين دارو مي شوند و تستسترون دكانوات بيشتر از 1 ماه در خون فعال مي باشد و با دوام ترين تستسترون در تركيب فوق مي باشد .
چون اين دارو عوارض آندروژني كمي دارد باعث مي شود تا عوارضي مانند احتباس آب و نمك و ژنيكوماستي (بزرگ شدن سينه ها در مردان ) كمتر ديده شود و از اين رو به تستسترون انانتات و سايپيونات ترجيح داده مي شود .
عوارض جانبي سوستانون كه احتمال بروز آن بسيار كم است شامل كاهش گلوبول سفيد و ضعف ايمني بدن كه در اثر افزايش بيش از حد گلوبول قرمز ديده مي شود و همچنين حالت تهوع پس از تزريق و خشونت و بم شدن صدا و احتباس آب و نمك و ژنيكوماستي و غيره مي باشد . البته احتمال بروز اين عوارض بسيار پايين است .
بهترين و نيرومندترين اثر بخشي دارو در دوران حجم مصرف هم زمان اين دارو با اكسي متالون و يا ديانابول مي باشد كه افزايش حجم و قدرت زيادي دارد ولي خاصيت آندروژني آن بالا مي باشد و براي تفكيك بيشتر و عوارض كمتر سوستانون را مي توان با وينسترول ( استنازول ) يا پارابولان مصرف كرد . دوز مصرفي سوستانون 250 تا 750 ميليگرم در هفته مي باشد كه حرفه اي ها تا 3000 ميلي گرم ( 12 آمپول ) در هفته نيز مصرف مي كنند كه عوارض جانبي بسيار بالايي دارد و حتي ممكن است منجر به مرگ شود .

دوز مصرفي دارو : 500 تا 2000 ميلي گرم در هفته
ماندگاري در تست هاي كنترول دوپينگ : 3 ماه


RE: استروئیدهای تزریقی - Perspolis -

تستسترون فنيل پريپيونات testosterone phenylpropionate

اين نوع از تستسترون در بعضي از داروهاي ديگر مانند سوستانون نيز يافت مي شود و داراي خاصيت آنابوليك و استروژني بالايي مي باشد . از اين رو استفاده از داروهاي آنتي استروژن مانند نولوادكس و hcg حتما توصيه مي شود .
در بين انواع تستسترون ها فقط تستسترون پريپيونات نياز كمتري به آنتي استروژن دارد و در باقي تستسترون ها حتما داروهاي آنتي استروژن توصيه مي شود .
زمان اثر تستسترون فنيل پريپيونات از تستسترون هاي ديگر بيشتر بوده و حدود 3 هفته مي باشد . اين دارو از لحاظ ساختار و عملكرد سيستمي مانند قرص متيل تستسترون مي باشد و فقط عوارض جانبي آن نسبت به قرص متيل تستسترون كمتر است و همچنين احتمال اين كه عوارضي همچون سمي شدن كبد و يا احتباس آب و نمك در بدن به وجود آيد بسيار كمتر از متيل تستسترون مي باشد .
اين نوع تستسترون بيشتر باعث افزايش حجم مي شود تا قدرت و از اين رو بيشتر در دوره هاي حجم بدنسازان استفاده ميشود و در پاور كار ها مورد استقبال نيست .
بهتر است اين دارو به همراه تستسترون انانتات يا پريپيونات و يا دكادرابولين استفاده شود .
بهترين دوز مصرفي آن بين 100 تا 400 ميليگرم در هفته مي باشد و بهتر است در 2 بار تزريق در هفته انجام شود .
اين دارو 4-5 روز در بدن فعال مي بشد .


دوز مصرفي : 100-400 ميليگرم در هفته
ماندگاري در تست هاي كنترل دوپينگ : 12-1 روز


RE: استروئیدهای تزریقی - Perspolis

اومنادرن يا همان اومادرين omnadren

اومنادين نوعي استروئيد تزريقي مي باشد كه در كشور ما به اومادرين معروف است .
اومنادرن نيز مانند سوستانون از 4 نوع تستسترون ساخته شده است كه در زير تركيبات اومنادرن را مشاهده ميكنيد :
تستسترون پريپيونات 30 ميلي گرم + تستسترون فنيل پريپيونات 60 ميلي گرم + تستسترون ايسوهگزانوات 60 ميلي گرم +تستسترون هگزانوات 100 ميلي گرم
همانطور كه ميبينيد اومنادرن فقط در تستسترون هاي سوم و چهارم با سوستانون متفاوت است و به جاي تستسترون ايزوكاپريت تستسترون ايسو هگزاونات و به جاي تستسترون دكانوات تستسترون هگزاونات دارد و از اين رو از نظر خواص بسيار با سوستانون قابل قياس مي باشد و به خاطر داشتن تستسترون هاي پريپيونات و فنيل پريپيونات مانند سوستانون باعث ايجاد قدرت مي شود . اما به خاطر تستسترون هاي هگزانوات و ايزوهگزانوات موجود در اومنادرن آب و نمك بيشتري نسبت به سوستانون در بدن جمع ميكند . بر خلاف سوستانون اين دارو باعث عوارض آندروژني مي شود از اين رو بعد از مصرف اين دارو حتما بايد از آنتي استروژن ها استفاده شود .
موثر ترين دوز استفاده از اومنادرن 250 تا 1000 ميلي گرم در هفته مي باشد كه بهترين نتايج با كمترين عوارض آن در همين محدوده مصرف مي باشد و به خاطر اين كه موجب احتباس آب و نمك در بدن مي شود مصرف آن براي پرورش اندام كار ها مناسب نمي باشد .ولي به خاطر افزايش قدرت بيشتر نسبت به سوستانون در پاورليفتينگ كار ها بسيار محبوب مي باشد . پاور كار ها و وزنه برداران از دوره هاي تركيبي اين دارو با اكسي متالون و يا ديانابول بهره مي برند . اما پرورش اندام كار ها از اين دارو به همراه بولدنون و يا ناندرلون استفاده مي كنند .

زمان جذب اين دارو در بدن به علت وجود تستسترون پريپيونات حدود 3 ساعت بعد از تزريق مي باشد پس تمام مواردي كه راجع به سوستانون اعم از چگونگي تزريق و زمان آن در روز و ساير موارد گفته شده در اومنادرن نيز صادق است .

دوز مصرفي : 250-1000 ميلي گرم در هفته
مدت زمان ماندگاري در تست هاي كنترل دوپينگ : 3 ماه
مدت زمان فعاليت اين دارو در بدن 10 روز


RE: استروئیدهای تزریقی - Perspolis -

دكاديورابولين - ناندرلون دكانوات deca-dorabolin - nandrolone decanate

ناندرلون يا همان دكادرابولين يكي از دارو هايي است كه به وفور در بين بدنسازان استفاده مي شود و نمونه هاي ايراني اين دارو نيز در داروخانه ها قابل خريد مي باشد در زير به شناخت ناندرلون يا همان دكا درابولين مي پردازيم .
دكادرابولين يك استروئيد روغني تزريقي است و محبوب ترين و پر كاربرد ترين داروي استرئيدي در بين ورزش كاران مي باشد .دكا داراي خاصيت آنابوليك بالا و خاصيت استروژني بسيار كم مي باشد و حجم بسيار خوبي بعد از يك دوره نصيب ورزشكار مي شود .همچنين بسيار كم دچار عوارض آندروژني و سمي شدن كبد و همچنين باعث بر هم خوردن تعادل هورموني در بدن مي شود . دكا حتي در دوز هاي بالا هرگز مانند تستسترون با عوارض استروژني بالا عمل نمي كند اگر چه سرعت و قدرت اثر دكا در مقابل تستسترون كحمتر مي باشد . دكا هم در دوره هاي حجم و هم در دوره هاي خشك كردن مورد استفاده قرار مي گيرد . دكا يك داروي خوب براي هر دوره اي مي باشد و براي بتديان نيز توصيه آن بهتر از ساير داروها با عوارض جانبي نسبتا بالا مي باشد .
مبتدي ها بهتر است فقط و فقط از اين دارو استفاده كنند نه اوكسي و ديانابول و يا هر استروئيد ديگري .
حتي زنان ورزش كار هم مي توانند از دكا در دوز هاي حداكثر تا 50 ميلي گرم در هفته استفاده كنند.
در پزشكي براي كاهش ذعف بدني در دوران پيري و عدم توازن نيتروژن و كلسيم در بدن كه در نتيجه درمان هاي طولاني با كورتيكواستروئيدها مي باشد و همچنين در نارسايي اورمي كه در اثر افزايش اوره در خون كه ناشي از از بين رفتن تعادل نيتروژن در خون است استفاده مي گردد .
همچنين در ورزشكاران براي بهبود جراحت مفاصل و تاندوم و همچنين جراحات سوختگي استفاده مي شود .گاهي در ميان ورزشكاران دردهايي در ناحيه شانه و آرنج و زانو طي مصرف دكادرابولين ديده مي شود كه ناشي ز كم شدن كورتيزول در طي دوره مي باشد .
دكا با مهار گوناگون ترين اثر مستقيم روي بيضه ها داشته و باعث تحليل بيضه ها در دراز مدت مي شود .از اين رو زدن hcg و ساير آنتي استروژن ها براي كم كردن خواص استروژني هر چند اندك دكا مفيد است .
گفتن اين نكته الزامي است كه دكا بعد از 18 ماه يعني 1 سال و نيم باز هم در تست هاي دوپينگ قابل كشف است پس ريسك مثبت شدن تست دوپينگ با مصرف اين دارو بيشتر از ساير استروئيد هاست .
همچنين اين دارو حدود 2 هفته در خون به صورت فعال باقي مي ماند و معمولا در ورزشكاران در دوز هاي 200 تا 400 ميلي گرم در هفته استفاده مي شود و كمترين عارضه مصرف در دوز 200 ميلي گرم گزارش شده است .به خاطر داشته باشيد دكا را با تمام استروئيد ها هم در دوران حجم و هم در دوران رژيم ميتوان استفاده كرد .
همچنين توصيه مي شود در طي مصرف دكا حداقل 2 ليوان شير ويا قرص هاي كلسيم براي جلوگيري از پوكي استخوان در دراز مدت استفاده كنيد زيرا دكا باعث بر هم خوردن توازن كلسيم بدن مي شود .
دوره دكا با ديانابول يكي از مشهور ترين دوره ها براي افزايش حجم عضلاني مي باشد .
اما مصرف دكا با سوستانون و يا اومنادرن باعث افزايش قدرت مي شود .
دكا با وينسترول واكس اندرلون نيز در دوران رژيم استفاده مي شود .
يك دوره براي حجم :
دكا 200 تا 400 ميليگرم در هفته + ديانابول 15-40 ميليگرم در روز
يك دوره براي قدرت :
دكا 400 ميليگرم در هفته +ديانابول 70 ميليگرم در روز + سوستانون 500 ميليگرم در هفته
يك دوره در زمان رژيم براي حفظ عضلات بدن :
دكا 200 ميليگرم در هفته + وينسترول دپوت 150 ميليگرم در هفته

دكا آرام آرام طي 3 روز از تزريق وارد خون شده و تا حدود 17 روز در خون فعاليت مي كند ولي تركيب دارو كه غير فعال شده تا حدود يك سال و نيم در تست هاي دوپينگ قابل مشاهده است .
بهترين دوز اين دارو با عوارض جانبي كم برابر 2 ميلي گرم برابر هر پوند از وزن بدن مي باشد البته بايد حواستان باشد كه مقدار فوق از 500 ميلي گرم تجاوز نكند .
هر پند معادل 454 گرم مي باشد .
براي مثال يك فرد 85 كيلويي بايد روزانه 374 ميلي گرم از اين دارو استفاده كند و اين حد اكثر دوز براي اين فرد مي باشد .


دوز مصرفي مخصوص حرفه اي ها : 200-600 ميلي گرم در هفته
مدت زمان ماندگاري در تست هاي كنترل دوپينگ : 18 ماه


RE: استروئیدهای تزریقی - Perspolis -

دينابولون dynabolon

ناندرلون آندكانوات كه با نام تجاري دينابولون در بازار موجود است يك استروئيد تزريقي است كه در واقع يكي از مشتقات ناندرلون مي باشد . دينابولون بيار شبيه به ناندلون دكانوات (دكادرابولين) مي باشد .
دينابولون استرئيدي ضعيف تر و با قدرت اثر بخشي ملايم تر و در نتيجه خواص آندروژني بسيار كمتر نسبت به دكا مي باشد .
دينابولون در شيشه هاي 80.5 ميليگرمي موجود مي باشد و حدود يك تا 2 هفته در خون فعال مي باشد اما نسبت به دكا دفعات بيشتري در هفته بايد تزريق شود . موثر ترين و كم عارضه ترين دوز دينابولون 322 ميليگرم معادل 3 آمپول در هفته مي باشد . تمام عوارض جانبي اين دارو شبيه به دكا مي باشد كه در مورد دكا مفصل شرح داده شد . البته مانند دكا مصرف اين دارو در دوزهاي كم و علمي به ندت با عوارض همراه مي شود .
دينابولون در ايران بسيار كمياب است ولي در واقع دارويي كم ضرر و مفيد مي باشد كه تقاضايي براي مصرف آن وجود ندارد .

مقدار مصرف براي حرفه اي ها : 600-200 ميلي گرم در هفته
مدت ماندگاري در تست هاي كنترل دوپينگ : 18 ماه
مدت فعال بودن در بدن :10-8 روز


RE: استروئیدهای تزریقی - Perspolis -

ترنابول

كسان زيادي از طريق پيغام خصوصي خواستار نوشتن مقاله و توضيح كامل در مورد ترنابول بودند .
در اين صفحه در مورد ترنابول خواهيد خواند .
ترنابول يك استروئيد تزريقي با قدرت آنابوليك و اثر بخشي بالا و همچنين خواص استروژني نسبتا بالا مي باشد . اين دارو كه معمولا توسط حرفه اي هايي كه سابقه استفاده حداقل 2 سال از استروئيد ها دارند استفاده مي شود .
ترنابول به علت داشتن قدرت بالا و همچنين خواص آندروژني بالا مثل تستسترون خالص و متيل تستسترون مي باشد .
دوره اثر و فعاليت دارو در خون بيش از 2 روز نمي باشد . ترنابول در شيشه هاي 10 ميلي ليتري كه هر يك ميلي ليتر آن شامل 75 ميلي گرم ترنابول آكتيت مي باشد .
دوز مصرفي مجاز ترنابول 30 ميلي گرم در روز مي باشد . كه طي يك دوره 6 هفته اي به علت قدرت اثر سريع دارو فوق حدود 8 تا 10 كيلو به وزن ورزشكار اضافه مي شود .
جز عوارض استروژني بالا كه با مصرف دارو در بدن مانند ساير استروئيد هاي سريع اثر رخ مي دهد با مصرف دارو هاي كمكي قابل كاهش عوارض است . شايعاتي كه در مورد سمي كردن و از كار انداختن كليه ها توسط ترنابول مطرح است پايه و اساس علمي ندارد و در هيچ مرجع علمي من اين مورد را نديدم . حتي در مورد استفاده از دوز هاي بالا نظير 50 تا 100 ميلي گرم در روز همچنين عوارضي از سوي ورزشكاران گزارش نشده است .
مصرف ترنابول با استروئيد هاي ضعيفي مثل وينسترول براي افزايش حجم تفكيكي و با ديانابول و تستسترون با عوارض و سرعت اثر زيادتر براي نهايت ايجاد حجم به كار مي رود .
البته مصرف اكسي متالون و تستسترون نيز به طورهم زمان با ترنابول وجود دارد و بسيار معجزه آسا است . ولي عوارض جانبي بسيار بالايي نيز دارد .

مصرف هم زمان داروهايي نظير آنتي آكنه ها و آنتي استروژن ها با ترنابول وصيه مي شود .

مدت ماندگاري در تست هاي كنترل دوپينگ = 5 ماه
دوز مصرفي براي حرفه اي ها = 300 ميلي گرم در هفته
مدت فعاليت ترنابول در بدن = 8 روز


RE: استروئیدهای تزریقی - Perspolis -

وينسترول (استانوزول )

وينسترول و استانوزول يك استروئيد تركيبي خيلي مشهور براي چرخه هاي مقطعي است .
در حالي كه تعدادزيادي از مردم براي استفاده از ديانابول تلاش مي كنند و يا حتي سعي مي كنند براي چرخه هاي مقطعي از آنادرول ( anadrol ) استفاده كنند .
در حقيقت من هرگز از كسي استفاده از استانوزول را براي چرخه هاي مقطعي نشنيده بودام .
استانوزول يك دارو مقطعي است .افراد كمي براي استفاده از آن در چرخه هاي اصلي بحث خواهند كرد اين دارو به معين يك تركيب موثر براي آنمي نيست و بنابراين ، كسي مي تواند به طور صحيح فرض كند كه نقش آن در چرخه هاي اصلي خيلي محدود و كم است .
استفاده و كاربرد جديدي براي وينسترول در هر چرخه يا دوره داروي مي توان براي استفاده آن در دوزهاي خيلي محدود به منظور كاهش shbg به كار برد .
يكي از ويژگي هاي وينسترول تواناي آن براي كاهش shbg بيش از ديگر استروئيدهاست .
يك دوزه mgkg به طور قابل توجهي shbg را كاهش داد . كه همين دوز مي تواند به نوبت ، ميزان تستوسترون را در بدن افزايش دهد .
هرچند كه با 99% از استروئيدها ، با يد به ياد داشت كه سطح هورموني بدن شما تغيير خواهد كرد چنانچه با حركت هر يك از اجزا ئ مكمل تستوسترون ( يعني انجام يك آزمايش در يك دوره داروي شامل وينسترول ) .
اين دارو براي جلوگيري از عدم كار غدد ***ي تضمين شده است .
اثرات جانبي وينسترول و استانوزول افزودن اين دارو به چرخه اي داروي اصلي مي تواند مشكل ساز باشد ، چنانچه استانوزول يك تركيب 17aa است ، به اين معني كه آن با اولين عبور كردن از كبد شما بدون از بين رفتن تغيير مي كند اين حالت از آن يك داروي فعال به وجود مي آورد ، بنابراين بسياري از مردم قرص هاي را انتخاب مي كنند كه هم از شركت هاي داروي قابل دسترس هستند و هم از لابراتوارها .
متاسفانه ، از آنجاي كه اين داروي تركيبي 17aa است در حقيقت كبد را زهرآگين مي كند ، استانوزول داراي يكي از سمي ترين تركيبات استروئيدي است .اين حالت يعني زهر آگين شدن كبد ، نتيجه اضافه كردن آن به چرخه دارويي اصلي است كه مي تواند مشكل ساز باشد .
به طور كلي يك چرخه دارويي اصلي را خيلي سنگين خواهد كرد ، و مقدار زياد استفاده از آن باعث افزايش سمي شدن خواهد شد . اين دارو همچنين داراي نتايج نا مطلوبي بر كلسترول است ، و مقدار6mgs از استانوزول را مي توان براي كاهش hdl به 33% و افزايش LDL به 29% به كاربرد . بزرگ شدن قلب حتي در مقدارهاي كم از اين دارو مي تواند مربوط به مصرف وينسترول با شد بنابراين ، تعداد زيادي از مردم از خوردن آنها به طور چرخه هاي دارويي خودداري مي كند .
به طور كلي پذيرفته شده است كه به علت سمي بودن استانوزول استفاده از آن را بايستي به 6 هفته محدود كرد افراد زيادي آن را براي 12 هفته بدون ايجاد هيچ گونه مشكلي مصرف كنند.
اثرات استفاده از وينسترول و استانوزول ،
به طور كلي افراد مي گويند احساس خشكي در مفاصل شان در هنگام استفاده از اين دارو دارند و همچنين رروي هم رفته اين خشكي يك حالت مقدماتي به نظر مي رسد اين خشكي مي تواند به علت اثر فشار اسمزي معكوس باشد ، البته اين گمان است اماافراد احساس خشكي بيشتري در ناحيه اي كه تزريق انجام مي شود دارند .
گزارش هاي مختلف و زيادي در باره اي استحكام تاندون و استانوزول حتي در مجلات پزشكي وجو دارد برخي مي گويند كه تاندون ها را ضعيف مي كند ، ديگران مي گويند تاندون ها را قوي مي كند ( و برخي هم از طريق اينترنت به وسيله معلم هاي زيادي شايعه مي كنند كه تاندون ها را به طور ناصاف متغير قوي مي كند ، به طوري كه احتمال صدمه ديدن به آنها زياد است ) . به همين علت ممكن است همين ضعف تاندون ها بهترين چيزي باشد كه ورزشكاران ديگر از آن استفاده نكنند اين دارو به طور معين نشان داده است كه مي تواند در بعضي بيماري هاي مزمن استخواني با القاي گلوكوكورتيكوئيد مفيد باشد همچنين داراي ويژگي ها توليد كلاژن تيزي مي باشد .
اما با همه اين مشكلات ، ورزشكاران مشكلات زيادي را با مفاصل شان تحمل كرده اند زيرا از استانوزول استفاده مي كرداند .
از اين دارو بر خلاف دارو هاي استروئيدي ديگر بيشتر براي كاهش وزن استفاده مي شود تا افزايش وزن و براي دوره هاي رژيمي قبل از مسابقات بسيار موثر است .
چنانچه قبلا هم شرح داده شد اين يك تركيب منحصر به فرد است كه هم به صورت تزريقي و هم به صورت دهاني در بازار قابل دسترس مي باشد . حالت هاي هر دو شامل تركيبات مشابه است اما تزريق اين دارو نسبت به خوردن آن بهتر است ، بنابراين يكي مي تواند روي هم همه براي اين نوع تركيبات خيالاتي داشته باشد .
تزريق آن نيز داراي مزاياي جلوگيري از اولين عبور از طريق كبدتان هست پس لطفا كبد خودتون را تحت فشار قرار ندهيد .


دوز مصرفي = 50 تا 100 ميلي گرم روزانه
ماندگاري در تست هاي كنترل دوپينگ = خوراكي 3 هفته تزريقي 9 هفته
مدت زمان فعاليت در بدن = 8 ساعت


RE: استروئیدهای تزریقی - Perspolis -

پريمو بولان pri mobolan يا متنولون استات

اين دارو به 2 نوع تزريقي و خوراكي وجود دارد :
پريمو بولان يكي از استروئيد هاي آنا بوليك است كه داراي نسخه هاي قديمي مسترون نمي باشد. در واقع ،چنان چه شما بتوانيد به آساني متوجه آنابوليك بودن آن شويد: نسبت هورمون در نما ي عرضي ، آن يك استروئيد خيلي ضعيف به نظر ميرسد ولي در واقع قويترين استروئيد نسبت به مسترون در هردو مشاهده است.
ما نمي دانيم كسا ني كه هر دو تركيب دارويي رادر يك دُز مشابه مصرف مي كردند چه كساني بودند .شايد مادر مورد اينكه شما نتايج مشابهي از آنها گرفته ايد توجيه شويم ،
واين در هنگامي است كه شما مشاهده مي كنيد كه شما در حال مصرف دارويي مي باشيد كه زياد اثر بخش نيست واين همان پريمو بولان قابل تزريق است (كه داراي يك زنجيره ي خيلي طولاني از انانتات استرمتصل به آن است ).در حقيقت ،ما فكر ميكنم كه قسمتي از دلايل تعداد زيادي از مصرف كنندگان پريمو بولان نااميد شدن ومأيوس شدن
از اين است كه آنها از استفاده ي كافي از آن محروم ميشوند . از ساختار شيميايي آن وآنابوليك يعني نسبت اندروژنيك مي توانيم فرض كنيم كه نسبت به مسترون تاثير كمتري دارد. هر چند كه به علت داشتن استر[در نسخه قابل تزريق ان ***[ به مدت 12 هفته براي به نتيجه كامل رسيدن دارد.هنگامي كه شما mgs400ازاين ماده را براي 12هفته مصرف كنيد شايد مجبور باشيد 500دلار خرج كنيد وبراي شما هزينه بردار است.
براي مشاهده آسان است كه چرا تعداد بسياري از مردم سعي ميكنند از اين دارو كمتر استفاده كنند چون ازنتايج آن مأيوس شده اند .از طرفي ديگر ،رقابت هاي زيادي بين بدنسازان در مصرف پريموبولان وجوددارد، آنها نمي توانند رژيمي بدون آن داشته باشند.
به هر حال ما فكر ميكنيم در مقايسه با مسترون ،بهترين چيزي است كه ما مي توانيم با مشاهده نتايج ومزاياي آن استفاده كنيم.

اثرات پريمو بولان

اجازه دهيد بعضي از اثرات كلي پريموبولان را قبل از اينكه به تفاوت هاي بين نوع دهاني وقابل تزريق آن بپردازيم شرح دهم . يكي از مطالعات انجام شده بر روي گوسفند با100mgsاز متنولون وشوك الكتريكي به آنها انجام شده است (شوك الكتريكي براي اين استفاده شده است كه آنها براي حركت دادن بدن خود تمايل داشته باشند .
به هر حال،درهنگام مقايسه با ماهيچه هاي گوسفندي كه متنولون دريافت نكرده است،گروهي كه اين دارو را دريافت كرده اند،حجم ماهيچه هايشان افزايش يافته است. اين دارو هم چنين وابستگي نسبتاًزيادي براي وصل شدن با ARدارد،ودر واقع اين اتصال بهتر اتصال به تستسترون است اين توا نايي براي وصل شدن بسيار محكم به ARممكن است پريمو بولان را به عنوان يك ماده ي چري سوز بسيار عالي نشان دهد . اتصال محكم ARبه طور مثبت به ليپوليسيز (lypolysis)هم بسته شده است.
به علاوه ،چنان چه اين استروئيد بتواند به طور واقعي در كاهش تومورهاي سينه كمك كند هيچ محصول فرعي نياز به توضيح براي استفاده با پريموبولان ندارد ،ودر حقيقت،ممكن است يك عامل كمكي مفيد در نوع خودش باشد، كه شبه به مسترون
است. هم چنين ،همانند مسترون ،پريمو بولان هيچ گونه گرايشي به سمت تبديل شدن به استروژن ندارد .
از آنجايي كه كه آن خوشبو نيست ،بيشتر اثرات جانبي آن به طور معمول به استروژن مربوط نمي شود .به اين معني كه نگهداري آب،جوش صورت وبيماريهاي زنانه كم وبيش به وجود نخواهد آمد.اين كمبود نگهداري آب با مزايايي يكنواخت وثابت تركيب شده كه در ابتدا به وجود آمده اند وممكن است به توضيح اينكه به چه علت كيفيت
حجيم شدن ماهيچه ها ومزايايي آن را به وجود مي آورد كمك كند.اين حالت هم چنين به اين سؤال كه چرا اين دارو خيلي پر هزينه است نيز كمك مي كند.اگر چه عوارض
داروهاي استروژني به هم مربوط نيستند ،يك شباهت با پريموبولان هنوز باقي مي ماند،
وآن داشتن تعداد زيادي از مشتقات استروئيدي DHTاست .تعداد بسياري از پريموبولانها
هميشه شامل فينا استريد FINASTERIDEوكتوكونازول در چرخه هاي دارويي پريمو بولان هستند . هرچند كه هيچ كس هنوز نمي تواند پيشنهاد كند كه استفاده از پريمو بولان به عنوان يك عامل دارويي اصلي است ،اين امر به عنوان عاملي براي احتمال معكوس بسياري از اثرات مغاير باآنمي مطالعه شده است. اين حالت يك شكست تكان دهنده در هر 2ناحيه است، با توجه به بعضي از مطالعات موردي كه من انجام داده ام هيچ كس با اين مطالعات بي نتيجه هيجان زده نشده است.آنادرول دراين ناحيه حرف اول را مي زند ،وهيچ كس درانجمن هاي ورزشي نمي تواند آنها را با اين 2 دارو مقايسه كند هرچند كه ميشل مولي وبسياري ديگراز پزشكان معروف كه در مورد بيماران ايدزي تحقيق ميكنند مدارك بسنده اي براي اين ادعا كه پريموبولان يك افزاينده است به دست آورده اند وميگويند كه اين دارو براي بيماران ايدزي مفيد است (پريموبولان هنوز براي فروش در آمريكا تائيد نشده). بيماران ايدزي نيازي به داروهاي خاصي ندارند،بنابراين يك افزايند ي آزاد مانند پريمو بولان كه كيفيت خوبي به ماهيچه ها
مي دهد براي اين بيماران مناسب است واز آنجايي كه ماهنوز قصد نداريم به طور مبهم استفاده از پريمو بولان را به عنوان يك داروي اصلي شرح دهيم . به طور واضح اين مورد
به ما ميگوييد كه آن رادر ابتدا براي استفاده در به دست آوردن ونگه داري بافت لاغر بكار ببريم .اين كار بهترين انتخاب براي يك هدف است ورقابت كنندگان زيادي از اين دارو به طور موفقيت آميزي در نگه داشتن ماهيچه ها استفاده كرده اند.بنابراين
پريمو بولان براي اين هدف مفيد است كه يكي از عملكردهاي اوليه آن كمك به بدن شما براي حفظ ونگهداري نيتروژن در نسبتهاي زيادي ميباشد.
نگهداري بالاتر وبيشتر نيتروژن در بدن شما باعث ساخته شدن ماهيچه وحجيم شدن آن ميشود درمورد استفاده از پريموبه عنوان يك داروي اوليه ،اين حفظ نييتروژن به ماهيچه
شما كمك خواهد كرد ومطمئن باشيد كه رژيم غذايي شما بدون چربي ورژيم بسيار خوبي است. پريموبولان يك استروئيد خيلي عالي است چنانچه يكي از داروهاي است كه هم ميتوان آن ابه طور دهاني مصرف كرد وهم قابل تزريق ميباشد.
فكرميكنم كه وينسترول هم اين چنين باشد اما پريموبولان در واقع يك است متفاوت درنوع دهاني ونوع قابل تزريقي دارد . نوع خوراكي آن يكي از جالبترين تركيبات خوراكي است كه تابه حال ديده ام براي كساني كه تازه استفاده از آن راشروع كرده اند
اين دارو يكي از تركيباتي است كه براي ورزشكاران وبدن سازهاي كه آن را ميخورند
در حالتي غير ا حالت 17–آلفا-آلكيل در دسترس ميباشد .
شكل 17-آلفا به طور كلي استروئيدهاي خوراكي رادر اولين عبور از كبد شما زنده نگه ميدارد ولي اين نوع كبد شمارا زهره آگين ميكند . پريمو بولان خوراكي اين حالت راندارد بنابراين براي كبد شما خيلي ملايم است وكبد را زهر آگين
نمي كند،اما در عبور از كبد قسمت زيادي ازاين دارو از بين ميرود ،براي همين از نوع17بتا و1آلكيل براي نوع خوراكي اين دارو استفاده مي شود .شما به گرفتن تعداد زيادي از اين دارو نياز خواهيد داشت تا مؤثر واقع شود در حدود Mgs100درروز از نوع خواكي براي مؤثر بودن كافي است 0در (خانمها ) ،كمتر ارآن هم مناسب است . حتي استفاده ازاستات استر براي 2تا3 روز به كبد شما صدمه خواهد زد بنابراين بايد مقدار دارو را به طور مداوم وبه مقدار لازم مصرف كرد .وقتي كه به مردان مقدار 30تا45 mgاز نوع خوراكي پريموبولان داده مي شود ،15تا65%از
سطوح ماده ي محرك غده هاي ***ي در آنها كاهش مي يابد .بياد بياوريدكه من گفتم
100mgsيك مقدار مناسب است ولي با اين مقدار سطح مواد محرك غدد ***ي به طور قابل ملاحظه ي كاهش مي يابد .من به شخصه هرگز نفهميدم كه چرا افراد پريموبولان خوراكي يا تزريقي را استفاده مي كنند ممكن است در مقدار خيلي كم اين دارو يعني 10mgsهيچ تأثيري به وجود نياييد .
به طوركلي فكر ميكنم پريموبولان تزريقي نياز به استفاده در مقداركمتر از دارد،وبراي نتيجه ي بهتر به مقدار 400تا600mgs در هفته استفاده شود . استفاده از آن براي من شبيه به مصرف پروپيونات تستسترون بود ولي براي آسودگي بيشتر فرض مي كردم كه اكثراً مردم آنرا با اتانات تستسترون مصرفمي كنند.وزمان هاي مصرف مشابهي دارند يعني دوبار در هفتهدوز مصرفي = خوراكي 50 تا 100 ميلي گرم و تزريقي 350 تا 600 ميلي گرم
مدت زمان ماندگاري در تست هاي كنترل دوپينگ = 4 تا 5 هفته
مدت زمان فعاليت در بدن = خوراكي 4 تا 6 ساعت و تزريقي 10 تا 14 روز


RE: استروئیدهای تزریقی - Perspolis -

استروئيدهاي آنابوليك / استروئيدهاي مصنوعي

استروئيدهاي آنابوليك چيستند

بسياري از استروئيدها به طور طبيعي در انواع هورمون ها و ويتامين ها وجود دارند. داروهايي كه به نام «استروئيدهاي آنابوليك» شناخته مي شوند، در آزمايشگاه ساخته شده و داراي همان ساختمان شيميايي استروئيدهاي موجود در هورمون ***ي مردانه يعني تستوسترون هستند. نقش اين داروها در ساختن بافت عضلاني (اثر آنابوليك) و ايجاد ويژگي هاي مردانه (اثر آندروژنيك) سبب مي شود كه ورزشكاران و كساني كه در حوزه پرورش اندام كار مي كنند، بدان ها علاقه نشان دهند.استروئيدهاي آنابوليك كاربردهايي در پزشكي دارند. اولين مورد استفاده آنها بهبود وزن گيري و نمو عضلاني در دام ها است. اين داروها به ندرت براي انسان تجويز مي شوند، اما گاه در درمان بلوغ ديررس، برخي انواع ناتواني ***ي، كاهش وزن در بيماري ايدز و ساير بيماري ها به كار مي روند.مكمل هاي استروئيدي از قبيل دهيدرو اپي اندروسترون (dhea) در بدن به تستوسترون يا تركيبي مشابه تبديل مي شوند.
گرچه در مورد مكمل هاي استروئيدي بررسي اندكي انجام شده است، اما مصرف آنها در دوزهاي بالا احتمالاً همان اثرات و همان عوارض جانبي استروئيدهاي آنابوليك را ايجاد مي كند

استروئيدهاي مصنوعي

باتوجه به كاربرد اين استروئيدها در ورزش بهتر است اينها را به دو گروه كاملاً متفاوت تقسيم كنيم: قانوني و غيرقانوني. گروه قانوني شامل قرصهاي تنظيم (ضدبارداري) خانواده ميباشد كه به منظور كنترل عادت ماهيانه در بين ورزشكاران زن مورد استفاده قرار ميگيرد. اين قرصها براي اطمينان از اين نكته مصرف ميشود كه هيچگونه تنش پيش از قاعدگي (pmt) درست قبل از يك انجام مسابقه مهم اتفاق نميافتد.
اما عليرغم اثر خوب اين قرص مصرف آن بدون عوارض جانبي نيست،يكي از اين عوارض، كاهش سطوح ويتامين c ميباشد (احتباس آب، افزايش وزن بدن و اختلالات رواني به همراه تغييرات خلقي فوقالعاده زياد از ديگر عوارض آن است). تذكر اين نكته لازم است كه عوارض جانبي به طور قابل ملاحظهاي از فردي به فرد ديگر و از يك قرص تجويز شده به قرص ديگر متفاوت است.
گروه غيرقانوني (غيرمجاز) شامل آنابوليكها و آندروژنها است كه نسبت به مواد نيروزاي ديگر احتمالاً اثرات بيشتري بر روي ورزش دارد. (در دورة افزايش عملكرد) ورزشكاران و به خصوص آنها كه ورزشهاي قدرتي انجام ميدهند، به منظور به دست آوردن مزاياي آنابوليكها (ساخت پروتئين) و آندروژنها (افزايش حجم عضله)، با توجه به مرحله تمريني خاص هر دو را با هم ميگيرند.
عليرغم همه پيشرفتهايي كه در روشهاي تست دوپينگ حاصل شده، تعداد زيادي از ورزشكاران به طور پيشرفتهاي با اين مسئله با پختگي خاصي برخورد نموده و داراي اطلاعات دقيقي از اين بدبختي ورزش مدرن هستند.
به گونهاي كه آن دسته از داروهاي آنابوليكي كه به راحتي قابل شناسايي هستند را در طول مراحل تمرين (هنگام افزايش قدرت و حجم) و آنها كه كمتر قابل شناسايي هستند را در زمان نزديك به مسابقات (زمان احتمال انجام تست) استفاده ميكنند.ـ بايد قبول كنيم كه استروئيدهاي آنابوليك قرصهاي جادويي نيستند كه دائم از اين دارو قبل از مسابقات استفاده شود. اين دارو تركيبي است كه به صورت خودسر هنگام تمرين مورد استفاده قرار ميگيرد.
استروئيد به خودي خود كاري انجام نميدهد، اما با استفاده از يك اثر گلوكوكورتيكوئيد ظرفيت كاري شخص را افزايش ميدهد كه نتيجه آن بازگشت به حالت اوليه سريعتر بعد از فشار تمرينات است. همينطور از اثر سرخوشي استروئيد همراه با يك پاسخ آندروژني براي ايجاد حس برتريجويي در ورزش استفاده ميشود.ـ همچنين مصرف هورمون رشد انسان (hcg) در طيف وسيعي از ورزشكاران ديده شده است، اين گروه از ورزشكاران مواد مذكور را براي افزايش عملكرد مورد استفاده قرار ميدهند. نظرات و عقايد فراواني در اين زمينه وجود دارد اما هيچكس مصرف مواد مذكور را بدون عوارض جانبي نميداند.
در حال حاضر كه مشغول تهيه اين متن هستم ورزش يك مشكل عمده دارد و آن صنعت در حال رشد بازار سياه داروهاي استروئيدي است. فعلاً تا زماني كه قانوني جديد تصويب شود خريد و فروش استروئيدهاي آنابوليك غيرقانوني نيست و آن را ميتوان از هر مغازهاي در هر كشور اروپايي تهيه كرد. اما به نظر ميرسد به زودي قانون جديدي در اين زمينه تصويب شود.ـ بعضي محققان هيچگونه تأثيرات مثبت را در عملكرد شخص به هنگام مصرف استروئيدها قائل نيستند.
اما اگر در مراحل پاياني رقابت، ورزشكار مجبور به انجام فعاليت بيشتر شود، ملاحظه خواهيد كرد كه اثر اين قرصها به خصوص بر روي ورزشهاي قدرتي بسيار شگرف است چرا كه ركورد اصلي را تا 15% اساساً از طريق افزايش قابل توجه در قدرت شخص بهبود ميبخشد

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 13:47  توسط mortezafashi  |